Najlepsze książki o finansach, które warto przeczytać


W Polsce utarło się powiedzenie, że pierwszy milion trzeba ukraść. Tymczasem, znamienici inwestorzy oraz ludzie sukcesu mają zupełnie inny pogląd. Ich zdaniem, to ciężka i systematyczna praca połączona z odpowiednim myśleniem może nam podarować wolność finansową. Książki ekonomiczne potrafią inspirować i zachęcać nas do działania. Prezentują również garść prostych porad, które każdy człowiek może wykorzystać w codziennym życiu. Jakie książki o finansach warto przeczytać by pozyskać cenną wiedzę?

„Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy postępując inaczej” – Andrzej Fesnak

Doskonała pozycja, która pozwala zrozumieć różnice w nastawieniu ludzi bogatych i biednych. Autor uwypukla różne stereotypy na temat pieniędzy, które sprawiają, że wielu Polaków negatywnie spogląda na ludzi sukcesu. Autor daje nam szereg pożytecznych porad w dziedzinie zarządzania własnym kapitałem. W jaki sposób uniknąć długów? Jak tworzyć poduszkę finansową? Jak zyskać większą niezależność finansową? Między innymi na takie pytania odpowiada nam książka napisana przez Andrzeja Fesnaka. Warto ją przeczytać by zmienić nastawienie i swój pogląd na pieniądze.

„Fastlane Milionera” – M. J. DeMarco

Bardzo powolne dochodzenie do bogactwa ma zasadniczą wadę. Gdy już je osiągniemy, zwykle mamy za sobą najlepsze lata swojego życia. Cieszenie się pieniędzmi nie przynosi zatem takiej radości. Książka M. J. DeMarco stara się obalić mit o powolnym budowaniu bogactwa. Autor opisuje tu ludzi, którzy do niezależności finansowej pędzą szeroką autostradą. Sam DeMarco w wieku 30 lat był spełnionym milionerem, który tworzył własne biznesy, sprzedawał je, a następnie kupował po niższej cenie by ponownie zbudować ich fortunę. Książka dla wszystkich ludzi, którzy chcą uwierzyć w siebie i zdobyć cenną inspirację do działania.

„Droga do finansowej wolności” – Bodo Schäfer

Jeden z tytułów obowiązkowych dla wszystkich osób, które chcą zmian w swoim życiu. Ciągły stres i brak satysfakcji z pracy na etacie to problem wielu ludzi w naszym kraju. „Droga do finansowej wolności” to zbiór doświadczeń i historia Bodo Schäfera, który w wieku 16 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Tam trafił pod skrzyła mentora, który nauczył go podstaw inwestowania oraz oszczędzania pieniędzy. Konsekwentna i ciężka praca poparta pozytywnym nastawieniem pozwoliła Schäferowi zbudować niezależność finansową już w wieku 30 lat! Autor zdradza nam wiele przydatnych informacji, które pomogą nam pójść w jego ślady.

„Jak zadbać o własne finanse” – Marcin Iwuć

Praktyczny poradnik dla wszystkich osób, które chcą przejąć kontrolę nad swoim budżetem. Autor uczy nas rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, wskazuje dobre formy inwestowania, a także uczy jak szybko uporządkować domowe finanse. Co szczególnie istotne, książka bardzo dobrze odzwierciedla polskie realia, dzięki czemu, zawarte w niej rady możemy łatwo przenieść do naszego życia. Uporządkowane finanse z całą pewnością są początkiem drogi dla każdego człowieka marzącego o lepszym oszczędzaniu i inwestowaniu.

„Inteligentny Inwestor” – Benjamin Graham

Benjamin Graham to legendarny, amerykański inwestor uchodzący za jednego z najwybitniejszych w dziejach. Mimo, że nie żyje od przeszło 40 lat, wciąż uchodzi za wzór do naśladowania dla początkujących inwestorów. Książka „Inteligentny Inwestor” przez wielu ekonomistów jest postrzegana jako obowiązkowy tytuł, który pokazuje powszechne błędy licznych inwestorów oraz zasady, którymi warto się kierować, aby inwestowanie nie było zajęciem stresującym. Najnowsze wydanie zostało opatrzone komentarzem Warrena Baffetta, dzięki czemu, łatwiej przełożyć obecnie w niej historie na dzisiejsze czasy.

„Nowoczesny Inwestor” – Daniel Siwiec

Powszechny stereotyp głosi, że pierwszy milion trzeba ukraść. Jednak czy zyskowne inwestycje zawsze wymagają dużego kapitału? Daniel Siwiec w swojej książce skupia się na inwestycjach w nieruchomości, ale tłumaczy również, jak zaczynać swoją drogę do bogactwa mając do dyspozycji niewielkie fundusze. Jak działa dźwignia finansowa? Jak inwestować nowocześnie i mądrze? Jak połączyć dążenie do bogactwa z etycznym postępowaniem? „Nowoczesny Inwestor” to konkretna garść porad finansowych, którą każdy z nas może wdrożyć w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *