Czy da się wziąć pożyczkę na dowód?


Ostatnio coraz częściej słyszy się o pożyczce na dowód. Jednak, czy faktycznie taki produkt finansowy istnieje? Jeśli tak, co trzeba zrobić, by otrzymać taką pożyczkę? Sprawdzamy!

Pożyczka na dowód – czy istnieje?

Chyba zgodzicie się ze mną, że zarówno banki, jak i parabanki oferują nam szeroki wybór produktów finansowych. Wśród najpopularniejszych znaleźć możemy kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne, jak również chwilówki. A co z pozyczka na dowod? Czy coś takiego istnieje. Okazuje się, że tak! Tego typu produkty w swojej ofercie mają instytucje pozabankowe i trzeba przyznać, że korzysta z nich całkiem wielu Polaków.

Pożyczka na dowód – co to właściwie oznacza?

Taka pozyczka na dowod to rodzaj zobowiązania finansowego z minimum formalności wymogami. Co to właściwie oznacza? Pożyczkodawca nie wymaga przedłożenia umowy o pracę, ani też zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach lub wyciągu z konta bankowego. Jedyne, czego oczekuje, to ważnego dowodu osobistego, z którego zostaną spisane dane i na który zostanie sporządzona umowa pożyczkowa.

Pożyczka na dowód – jak wziąć pożyczkę?

Pożyczkę na dowód można wziąć w wygodny dla siebie sposób. Pierwszy z nich to oczywiście wizyta w instytucji finansowej. Wystarczy zgłosić się do oddziału parabanku oferującego pożyczkę na dowód, wypełnić wniosek i złożyć go u przedstawiciela banku. Następnie pozostaje już tylko czekać na decyzję i ewentualnie na pieniądze. Drugą opcją, która przypadnie do gustu miłośnikom wygodnych rozwiązań, jest wnioskowanie o pożyczkę na dowód przez Internet. W tym przypadku wnioskować o pożyczkę możemy w dogodnym dla siebie miejscu oraz czasie – w drodze do pracy, w czasie przerwy obiadowej, lub nawet będąc w łóżku. Jedyne czego potrzebujemy to telefonu lub laptopa z dostępem do sieci. Wystarczy zatem dobrze się zastanowić, o jaką kwotę chcemy pożyczyć, wypełnić odpowiedni formularz i czekać na decyzję. Warto wspomnieć, że wnioski online rozpatrywane są błyskawicznie, więc w ciągu kilku minut lub godzin, dowiemy się, czy dofinansowanie zostało nam przyznane, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *